لینک مستقیم{دانلود تحقیق آب}

جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان دانلود تحقیق آب را مشاهده می نمایید.آب,خواص آب ,سختی آب ,حلال بسیار قوی ,ویژگی های آب
دانلود تحقیق آب|40272961|lo

مقدمه :‌

آب یكی از فراوانترین تركیبات زمین بوده و از آن به عنوان بزرگترین حلال شیمیایی یاد شده است آب یكی از اساسی ترین تشكیل دهنده بافتهای بدن می‌باشد و یكی از پایدارترین تركیباتی است كه در طبیعات یافت می شود و به عنوان ضرورترین عامل حیات و فیزیولوژی بدن شناخته شده است بدون آب كلیه اعمال حیاتی انسان متوقف خواهد شد. تعجب آور نیست كه این منبع حیات بخش در تمام ادوار جای مهمی در افكار بشر دارا بوده و بر اساس شواهد موجود همواره اولین زندگی های قبیله ای و گروهی در كنار جریانهای آب بوجود آمده است و شعرا و نویسندگان بطرق مختلف در نوشته های خود درباره آب و زیبائیهای آن مطالبی نگاشته اند. آب نقش اصلی رساندن مواد غذایی به بافتها و سلولها و دفع سموم بدن و همچنین رساندن مواد غذائی اخذ شده از خاك به وسیله ریشه گیاهان را عهده دار است. آب با تمام خصوصیات فوق به عنوان مهمترین عامل انتقال بیماری بوده زندگی و حیات بعضی موجودات آبی مثل ماهی كه شاید مهمترین عامل تأمین گوشت انسانها می‌باشد به آن مربوط می شود. از آب به عنوان خون رگهای سیاه زمین نامبرده اند و آن را بزرگترین و ارزانترین وسیله شستشو و زدودن كثافات دانسته اند.

در حدود 58 تا 66 درصد وزن بدن یك انسان را آب تشكیل می‌دهد كه به طور غیر یكنواخت در تمام بدن پخش شده است، میزان آب موجود در بدن انسان به حسب سن و مقدار چربی متغیر است برای اطلاع از آب موجود در بدن بهتر است به ارقام زیر توجه كنیم:

آب موجود در بزاق 5/99 درصد، خون 79 درصد، بافت قلب 79 درصد، ریه 79 درصد، پوست 72 درصد، چربیهای بدن 30 درصد، ماهیچه ها 76 درصد، پوست 72 درصد، بدن ماهیها 76 درصد و دانه های گیاهی 10 تا 95 درصد تعیین گردیده است.

از نظر اطلاع از آب موجود در مواد غذایی كافی است بگوئیم كه مارچوبه 88 درصد، كنگر 85 درصد، بادنجان 92 درصد، كرفس 94 درصد، قارچ 75 درصد و كلم 90 درصد آب دارند. به علاوه آب در بعضی تركیبات معدنی به صورت (آب تیلور) دیده می‌شود مانند ، یا ، اكثراً آبهای تیلور در 100 درجه سانتی گراد از بین خواهد رفت.

آب در كلیه شئون زندگی مثل آشامیدن عمل آوردن محصولات كشاورزی- بگردش در آوردن صنایع مسائل تفریحی، تولید نیرو، پرورش موجودات آبی كه برای انسان جنبه غذائی دارد و بسیاری موارد دیگر مورد استعمال دارد. به همین دلیل وجود آب در هر اجتماعی به هماناندازه كه در بالا بردن سطح بهداشت عمومی دخالت دارد موجب پیشرفت كشاورزی و صنعت نیز خواهد گردید.

فایل ورد 44 ص


مطالب دیگر:
🔍پاورپوینت آماده مهندسي ارزش چيست و چگونه در يك پروژه اجرا مي شود🔍پاورپوینت آماده احتمالات و کاربرد آن در مهندسی نگهداری و تعمیرات🔍پاورپوینت آماده جزوه برنامه ريزي و کنترل پروژه🔍پاورپوینت آماده بررسی زير ساخت هاي تجارت الکترونيک🔍پاورپوینت آماده کارمندیابی و شیوه ها و معيار هاي انتخاب🔍پاورپوینت آماده بررسی و معرفي ستاد هماهنگي امور ايمني و آتش نشاني كشور🔍پاورپوینت آماده جزوه درس انسان – طبيعت معماري🔍پاورپوینت آماده بررسی آمار و احتمالات مهندسي بسیار جامع🔍پاورپوینت آماده بررسی جامع معماری و بنای مسجد جامع بروجرد🔍پاورپوینت آماده بررسی تاریخچه و پارامترهای الگوریتم آنیلینگ Simulated annealing🔍پاورپوینت آماده بررسی مفهوم پیچیدگی الگوریتم ها و انواع روش های مکانیابی تسهیلات در مدیریت لجست🔍پاورپوینت آماده بررسی حل مسائل مکانیابی Multifacility location problems به همراه مثال🔍پاورپوینت آماده بررسی سوخت های فسیلی و بکارگیری سوخت های جايگزين در حمل‌ونقل🔍پاورپوینت آماده بررسی سيستمهاي سامانه هاي هوشمند ITS بسیار جامع Intelligent Transportat🔍پاورپوینت آماده پروژه درس برنامه ریزی حمل و نقل سیستمهای حمل و نقل هوشمند🔍پاورپوینت آماده بررسی جنبه های مختلف حمل و نقل عمومي🔍پاورپوینت آماده بررسي مدل‌ها و نرم‌افزارهاي شبيه‌سازي الماني ترافيك و بررسي نرم‌افزار Synchro St🔍پاورپوینت آماده بررسی تاریخچه و بخش های مختلف حمل و نقل ریلی و برنامه ريزي حرکت قطار ها🔍پاورپوینت آماده بررسی اجمالی سیستم های حمل و نقل درون کارگاهی🔍پاورپوینت آماده بررسی نقش و جایگاه انرژی در حمل و نقل🔍پاورپوینت آماده بررسی بخش ها و اجزای مختلف فرآیند حمل و نقل کارخانه ای🔍پاورپوینت آماده انواع سيستم هاي توليد و نقطه سر به سر و بررسي يک نمونه کاربردي🔍پاورپوینت آماده بررسی تاریخچه و ساخت گیتار و سنتور🔍پاورپوینت آماده آبنما – بررسی انواع آبنما و اجزای آنها🔍پاورپوینت آماده بررسی Access Point و شبکه هاي بي سيم