لینک مستقیم{دانلود تحقیق هادی های هوایی روکش دار نسل آینده خطوط توزیع در ایران}

جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان دانلود تحقیق هادی های هوایی روکش دار نسل آینده خطوط توزیع در ایران را مشاهده می نمایید.هادی هوایی روکش دار ,نسل آینده خطوط توزیع در ایران
دانلود تحقیق هادی های هوایی روکش دار نسل آینده خطوط توزیع در ایران|40272954|lo

چکیده :

مقاله حاضر به معرفی ویژگی های هادی های هوایی روکش دار با عایق پلی اتیلن کراس لینک و بررسی امکان استفاده از این هادی ها در خطوط هوایی عایق شده ، هادی های هوایی روکش دار ، ویژگی های الکتریکی ، ویژگی های مکانیکی و ملاحظات اقتصادی می پردازد و خطوط هوایی روکش دار موضوع های اصلی مقاله هستند .

گرچه بیش از چند دهه از نصب خطوط هوایی عایق شده در شبکه های 20 kv کشورهای پیشرفته نمی گذرد اما مزایای فنی اقتصادی ، زیست محیطی ، ایمنی و افزایش کیفیت برق این نوع خطوط ، موجب گسترش قابل توجه آنها در شبکه های توزیع شده است . به عنوان مثال بیش از 30٪ شبکه توزیع در فنلاند به طول 3200 کیلومتر ، 60٪ شبکه توزیع در سوئد به طول 2800 کیلومتر ، 30٪ شبکه توزیع در نروژ به طول 2200 کیلومتر ، 96٪ شبکه توزیع در کره جنوبی با این نوع از خطوط جایگزین شده اند . این در حالی است که اولین پروژه های خطوط هوایی عایق شده در سال 1970 در فنلاند اجرا شده و از نصب این خطوط در کره جنوبی بیش از 15 سال نمی گذرد . به طور کلی با استفاده از خطوط هوایی عایق شده می توان به مزایایی همچون موارد زیر دست یافت :

مزایای فوق به همراه امکان تولید انبوه این نوع از هادی ها با فن آوری قابل دسترس و سرمایه گذاری معقول ، لزوم اهمیت به استفاده از این نوع هادی ها را توجیه می نماید . در این خصوص می توان به مقالات متعددی در مورد استفاده از این هادی ها در کشورهایی همچون اتریش ، فنلاند ، سوئد و نروژ[1-3]، استفاده از عایق های جدید و بررسی ویژگی های XLPE [4-5] ، بررسی مسائل ایمنی و جریان های نشتی [6] و حفاظت خط در مقابل اضافه ولتاژهای داخلی و صاعقه [7] اشاره نمود .

متاسفانه به نظر می رسد ویژگی های خطوط هوائی روکش دار ، یراق آلات ، نحوه نصب ، روش های بهره برداری ، ویژگی های الکتریکی و مکانیکی و همچنین مسائل اقتصادی مرتبط با این خطوط در داخل کشور چندان شناخته شده نیستند و بنابراین نیاز به انجام تحقیقات مرتبط ، انتقال فن آوری و تدوین استانداردهای داخلی در این مورد الزامی به نظر می رسد .

شبکه های توزیع در اکثر کشورهای در حال توسعه و جهان سوم با استفاده از هادی های لخت اجرا می شوند . این در حالی است که مصرف کنندگان انرژی الکتریکی در کشورهای پیشرفته به ویژه در طی چند دهه اخیر شاهد روند رو به رشد استفاده از انواع خطوط هوایی عایق شده در شبکه های توزیع هوایی هستند [1-3] .

مسلما مزایای ذکر شده در بخش 1 ، دلایل استفاده از این نوع خطوط را کاملاً توجیه
می نماید . رایج ترین انواع خطوط هوائی عایق شده در شبکه های هوایی عبارتند از :

ازبین موارد فوق CC و CCT بسیار مشابه می باشد (شکل 1 و 2) هر دوی آنها دارای هادی های مجزا هستند که با عایق پلی اتیلن کراس لینک پوشیده شده اند تفاوت اساسی CCT با CC این است که در نوع CCT ضخامت عایق ، متناسب با سطح ولتاژ و سایز هادی تغییر می کند و همچنین دارای روکش خارجی از جنس پلی اتیلن سنگین است .

نوع CC صرفاً در مقابل برخوردهای اتفاقی و کوتاه مدت دو فاز به هم یا فاز به زمین استقامت الکتریکی نشان می دهد در حالی که CCT می تواند در مقابل تماس های دراز مدت دو فاز به هم یا یک فاز به زمین استقامت عایقی مناسب داشته باشد .

کابل باندل هوایی از سه فاز مجزای عایق شده و یک هادی لخت از جنس آلومینیوم آلیاژی (و گاهی یک هادی اضافی زمین) تشکیل می شود . بر روی فازهای عایق شده با XLPE ، یک پوشش هادی برای شکل دهی میدان الکتریکی کشیده شده است و نهایتاً با یک نوار عایق و یک لایه HDPE ، ساختار اساسی کابل هوایی شلکل می گیرد . شکل 3 و 4 به ترتیب نمونه های کابل های باندل هوایی و نحوه اتصال آنها به پایه را نشان می دهد.

فایل ورد 15 ص


مطالب دیگر:
🔑ادبیات نظری و پیشینه تجربی نارسایی هیجانی🔑نارسایی هیجانی در روانشناسی🔑مبانی نظری و پیشینه هوش هیجانی 55 صفحه🔑فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری هوش هیجانی🔑چارچوب نظری و پیشینه پژوهش هوش هیجانی🔑ادبیات نظری و پیشینه تجربی هوش هیجانی🔑رویکردهای متفاوت به هوش هیجانی و بررسی انواع مدل های آن🔑پرسشنامه ابراز وجود دانگل یولی و همکاران🔑پرسشنامه سلامت معنوی پولوتزین و الیسون با نمره گذاری، روایی و پایایی🔑پرسشنامه شادکامی آکسفورد🔑چارچوب نظری و پیشینه پژوهش ابراز وجود🔑فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری ابراز وجود🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق جرات ورزی 37 صفحه🔑اثر ریسک سیستماتیک بر بازده سهام🔑بررسی و مطالعه ی تأثیر خدمات پس از فروش بر میزان رضایت مشتریان در شرکت مزدا یدک🔑پرسشنامه عزت نفس کوپر اسمیت با نمره گذاری، روایی و پایایی🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق بی تفاوتی 42 صفحه🔑فصل دوم پایان نامه و پیشینه پژوهش بی تفاوتی🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق بی تفاوتی در سازمان 41 صفحه🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق بی تفاوتی سازمانی 40 صفحه🔑فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری بی تفاوتی🔑بررسی و ماهیت بی تفاوتی سازمانی و مشخصه های آن از دیدگاه کورمن🔑نشانه ها و عوامل بی تفاوتی سازمانی و راهکارهای مقابله با آن در کارکنان🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق سلامت معنوی 43 صفحه🔑سلامت معنوی و شناسایی راهکار مناسب در تبیین آن