لینک مستقیم{دانلود تحقیق نیرو، چرخه سوخت و غنی سازی هسته ای}

جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان دانلود تحقیق نیرو، چرخه سوخت و غنی سازی هسته ای را مشاهده می نمایید.نیرو چرخه سوخت,غنی سازی هسته ای,نیروی هسته ای ,غنی سازی اورانیوم ,انرژی هسته ای
دانلود تحقیق نیرو، چرخه سوخت و غنی سازی هسته ای|40272952|lo

مقدمه

در طبیعت چهار نیروی بنیادی گرانشی، الکترومغناطیسی، هسته ای ضعیف و هسته ای قوی وجود دارد که از طریق تبادل ذرات بنیادی و در نتیجه اندازه حرکت بین اجسام ایجاد می شود. نتیجه بر هم کنش ذرات بنیادی در هسته واکنش هسته ای و انرژی حاصل از ان انرژی هسته ای است، که از آن برای صنعت، پزشکی،کشاورزی تولید برق استفاده صلح امیز و برای انفجار های هسته ای استفاده نظامی می شود. انفجار هسته ای ، راکتور هسته ای کنترل نشده ای است که در ان واکنش هسته ای بسیار وسیع در زمان کمتر از میلیاردم ثانیه رخ میدهد برای ایجاد انفجار هسته ای به یک سوخت شکافت یا گداخت پذیر، ماشه اغاز گر حوادث و روشی که اجازه میدهد تا قبل از اینکه انفجار پایان یابد، کل سوخت شکافته یا گداخته شود، نیاز میباشد در انفجار های هسته ای همه چیز در کانون انفجار در دمای بالا( حدود106×300 درجه سانتی گراد)به حالت گاز در می آید و در خارج از کا نون موج شدید گرما همه چیز را می سوزاند و فشار موج ضربه ای ساختمان ها و تاسیسات را خراب میکند و تشعشعات مواد رادیواکتیو در محیط انفجار و نقاط دور دست، محیط زیست، گیاهان وموجودات زنده را به مخاطره می اندازد. برای داشتن
فن آوری هسته ای چرخه سوخت ضروری است که شامل نورد سنگ معدن اورانیوم ، تهیه هگزافلوراید اورانیوم ، غنی سازی و... است.غنی سازی به روش های الکترومغناطیسی ، سانتریفیوژ، لیزر، دیفوزیون گازی و ... انجام میگیرد.

 • بحث
 • ذرات بنیادی طبیعت از ذرات دیگری ساخته نشده اند مانند فوتون، گلوئون، گراویتون،کوارک، الکترون، بوزونهای برداری حدواسط و نوترینو و پروتون و نوترون ذرات بنیادی نیستند بلکه از کوارکها ساخته میشوند. نیرو یا بر هم کنش متقابل بین اجسام از طریق مبادله ذرات بنیادی و ا ندازه حرکت توسط اجسام ایجاد میشود.

  نیروی قوی که منشاء نیروی هسته ای قوی بین نوکلئون هاست از طریق تبادل گلئون ها بین کوارک ها ایجاد میشود. نیروی الکترومغناطیسی بین ذرات باردار از طریق تبادل فوتون بین ذرات باردار ایجاد میشود. نیروی ضعیف که منشاء نیروی هسته ای ضعیف در واپاشی بتایی است از طریق تبادل بوزونهای برداری حد واسط(w z) برقرارمیگردد.

  n (udd)→p(udu)و )u ) و ( معرف کوارک بالا، dمعرف کوارک پایین است )

  نیروی گرانشی بین ذرات دارای جرم از طریق تبادل گراویتون بین آنها برقرار میشود.شدت نسبی نیروها:

  1 = هسته ای قوی و ،10-2=الکترو مغناطیسی و10-9 = هسته ای ضعیف و 10-38 = گرانشی می باشد با آزمایش جذب سوزن با یک آهن ربای کوچک و نیروی گرانشی و الکتریکی دو بار آزمون شدت نسبی نیرو ها را می توان نشان داد.

  واکنش هسته ای فرو پاشی خودبخودی، شکافت، همجوشی همان بر هم کنش بین ذرات بنیادی هسته است.

  راکتور هسته ای شکافت دستگاهی است که در ان شکافت هسته ای زنجیره ای کنترل شده به منظو تولید برق، تولید رادیونوکلئید ها و تامین انرژی کشتی ها ،زیر دریایی ها و ماهواره ها و تحقیقات هسته ای انجام میگیرد.
  کند کننده ها برای تبدیل نوترون های سریع حاصل ازشکافت، به نوترون های حرارتی بکار میروند.بهترین هسته ها برای این منظور هسته های سبک از قبیل هیدروژن معمولی دو تریوم، بریلیوم و کربن بصورت گرافیت می باشد. بنا به انرژی جنبشی نوترون نسبت به انرژی جنبشی اولیه آن دربرخورد الاستیک با هسته ها می باشد. نوترون در برخورد با هیدروژن آب معمولی تقریبا تمام انرژی جنبشی خود را از دست داده و به نوترون حرارتی تبدیل میشود از این جهت آب معمولی از بهترین کند کننده است.

  فایل ورد 11 ص


  مطالب دیگر:
  📖جزوه طراحی الگوریتم مجموعه مهندسی کامپیوتر📖جزوه پایگاه داده 1 و 2 رشته کامپیوتر و نرم افزار📖جزوه مهندسی نرم افزار و مهندسی نرم افزار2📖جزوه پایگاه داده ها و پایگاه داده ها 2 رشته کامپیوتر و نرم افزار📖جزوه نظریه زبان ها و ماشین ها رشته مهندسی کامپیوتر📖پاورپوینت پارادایم شناسی روش پژوهش و سلامت درقرآن📖پاورپوینت بررسی و ارزیابی انواع اشعه ها و نقش پرتوها و کاربرد آن ها📖جزوه دینامیک سیستم های قدرت رشته برق قدرت📖جزوه زبان تخصصی رشته مهندسی برق قدرت📖پاورپوینت تجزيه و تحليل خطر وكنترل نقاط بحراني دربرنامه HACCP در تهيه شيريني رولت📖پاورپوینت بررسي تاثيرات جانبي استفاده از PET به عنوان يك ماده بسته‌بندي در خصوصيات كيفي شير📖تحقیق توليد نگهدارنده هاي تيتانيومي متخلخل با استفاده از روش متالوژي پودر براي كاربردهاي بيومديكال📖تحقیق جاده در ايران باستان📖تحقیق جایگاه مطبوعات در سیاست ملی ارتباطی و رسانه‌ای📖تحقیق جايگاه ولايت فقيه در نظام جمهوري اسلامي ايران با نگرش بر نظام حكومتي ساير كشورها📖تحقیق وضعيت خودروسازان قبل و پس از عضويت در سازمان تجارت جهاني📖تحقیق جوشكاري زير آب📖تحقیق فنون جوشكاري لوله ها📖تحقیق حزب كمونیست توده و تحولات ایران📖تحقیق حكایتی كامل از آقامحمدخان قاجار📖تحقیق ریاضیات📖پاورپوینت پروتکل ها و سرویس های شبکه تهدیدها و راهکارهای امنیتی📖تحقیق اسید📖پاورپوینت زیرساختارهای نرم افزاری و سخت افزاری در شبکه های گسترده📖پاورپوینت خلاصه کتاب مدیریت مالی1 تالیف دکتر مهدی تقوی